У цьому матеріалі зібрали відповіді на найпопулярніші запитання про зовнішні акумулятори (пауербанки). Розповіли про ринок зарядних пристроїв і тренди на найближче майбутнє.
Про що говорить ємність зовнішнього акумулятора?
Кількість різноманітних цифрових пристроїв зростає з кожним роком і, отже, ринок зовнішніх зарядних пристроїв (powerbank) не відстає. Люди, які часто подорожують, перебувають в аеропортах, готелях чи в дорозі, тепер без проблем можуть залишатися на зв'язку цілодобово. Серед додаткових переваг пауербанків можна виділити використання їх як корисного подарунка або ефективного рекламного інструменту.
Перші зовнішні зарядні пристрої стали з'являтися в 2001 році, і за 16 років вони поширилися по всьому світу. Можна сказати, що ринок powerbank нині переживає споживчий бум. Виробники зовнішніх зарядних пристроїв намагаються врахувати всі бажання клієнтів і пропонують широкий асортимент товарів, які відрізняються за ємністю заряду, функціями, дизайном, вагою, розмірами тощо.
За даними досліджень, ринок пауербанків у період з 2018 до 2022 року зросте на 20-25% і становитиме близько 25 млрд доларів. Основними факторами зростання експерти вважають: збільшення кількості використовуваних гаджетів, розвиток технологій, а також дефіцит електроенергії в окремих регіонах і країнах. Варто зазначити, що найбільше зростання ринку зовнішніх акумуляторів відбудеться в діапазоні ємностей 10 000 - 15 000 мА/год. Саме на них у 2016-2017 роках припала найбільша частка ринку. Ці powerbank дають змогу заряджати носимі пристрої кілька разів без підзарядки.
За ємністю заряду зовнішні акумулятори можна розділити на три типи:
1. Зовнішні зарядні пристрої, яких вистачає на підзарядку в екстрених ситуаціях, або на одну повну зарядку. Ємність таких пауербанків становить - 2000-5000 мА/год (приклад: Юпітер 3000 мА/год, Кард 2500 мА/год).
2. Зарядні акумулятори, яких вистачає на кілька повних зарядок телефону, ємність від 5000 до 10000 мА/год (приклад: Lantern 9000 мА/ год, Джет 8000 мА/год);
3. Powerbank великої ємності, як правило, від 10 000 мА/год. Заряду цих зовнішніх акумуляторів вистачає на кілька днів, їх можна брати з собою в походи і подорожі. Щоправда, є одне обмеження: під час подорожі літаком важливо уточнити, чи можна проносити на борт павербанки понад 10 000 мА/год і (приклад: портативний зарядний пристрій «Type-C» 10000 mAh, Стор 10000 мА/год, Argent 15000 мА/год), оскільки не всі авіакомпанії це дозволяють.
Таким чином, під час вибору зовнішнього зарядного пристрою необхідно враховувати ємність заряду пауербанка, виходячи зі своїх цілей. Наприклад, ємності заряду 20 000 мА/год вистачить на шість повних зарядок телефонів, типу iPhone Х і 8, на чотири - Samsung Galaxy S8+ і на один-два заряди iPad Air.
Роз'єми та нові стандарти пауербанків
Під час вибору зовнішнього акумулятора важливо приділити увагу кількості та видам роз'ємів. Більшість зовнішніх акумуляторів мають один роз'єм USB із силою струму 1-2А. Цього достатньо для зарядки телефонів, колонок, фотокамер. Для зарядки планшетів потрібні пауербанки з виходами USB і силою струму 2А, а також ємністю батареї від 12 500 мА/год. Швидкість зарядки залежить від сили струму, але для цього пристрій повинен мати можливість приймати заряд вище 1А, а пауербанк повинен, відповідно, видавати його.
Наразі також існують технології бездротового заряджання, як-от Qualcomm Wipower, а також можливість одночасно заряджати кілька пристроїв за допомогою швидкого заряджання, протягом 35-40 хвилин. Наразі вже з'явився новий стандарт Qualcomm Quick Charge 4 і Qualcomm Quick Charge 4+, який підтримує заряджання ґаджетів із силою струму 3А, а також здатний зарядити пристрій з нуля до 50% всього за 15 хвилин.

Компанія Qualcomm стверджує, що пристрої з підтримкою функцій Quick Charge 4 заряджатимуться на 15% швидше і на 30% ефективніше, ніж версія Quick Charge 3, яка заряджає девайс у 4 рази швидше, ніж звичайна зарядка. Крім того, максимальна температура нагріву акумулятора буде знижена на 3˚C. Однак існує один головний мінус - поки що ці ці функції сумісні не з усіма мобільними телефонами. Зарядні пристрої з підтримкою технології Quick Charge вже є в продажу в нашому каталозі. Наприклад, Quickr 10000 мА/год.
Технологія Quick Сharge має зворотну сумісність. Якщо ви візьмете зарядку з QC 3.0, а телефон підтримує тільки 2.0, то він буде заряджатися зі швидкістю QC 2.0, що вже набагато швидше звичайної зарядки. Наш Quickr можна використовувати з користю з усіма пристроями, які підтримують QC 1.0, 2.0, і 3.0.

Виробники пауербанків постійно вдосконалюють свої моделі і вже цього року з'явилися надвеликі зовнішні зарядні пристрої ємністю до 30 000 мА/год, за допомогою цих акумуляторів можна заряджати навіть ноутбуки.
Які додаткові функції важливі?
По-перше, кількість USB-портів. Цей параметр вказує на кількість пристроїв, які можна заряджати одночасно. Значення сили струму також важливе і може варіюватися від 1А до 5А. Найтиповіші пристрої мають Type-A USB порти, які можуть виводити заряд на 1-2А. Якщо заряджати гаджет за допомогою пауербанка, у якого сила струму менша, ніж підтримує девайс, то зарядка акумулятора займе більше часу.
Для сучасних телефонів з операційною системою Android краще шукати пауербанки з мінімальним виходом 2A, а для пристроїв Apple краще підійде вихід 2.4A. Роз'єми бувають вхідними та вихідними. Вхідні порти зовнішнього акумулятора: micro USB, USB Type-C, Lightning, Qi (модуль з бездротовою зарядкою всередині). Вихідні: USB, USB Type-C, Qi та інші. Важливо, щоб роз'єми на пристрої та пауербанку збігалися. Зарядний пристрій, що не відповідає, заряджатиметься повільніше, а іноді й зовсім не заряджатиметься. Зовнішній акумулятор Force може заряджатися сам і заряджати девайси за бездротовою технологією Qi. Також пауербанки Force і Quickr можуть бути заряджені через порт USB Type-C.

Важливо пам'ятати, що частина заявленої ємності розсіюється під час перетворення енергії. У більшості виробників коефіцієнт перетворення становить від 50 до 60%, тобто заявлену ємність потрібно множити на 0.5-0.6. У пауербанків з нашого каталогу він становить від 65 до 75%, залежно від моделі.
Попередження: під час купівлі пауербанків і проводів до них звертайте увагу на матеріали, з яких вони виготовлені. Дешеві та неякісні деталі можуть призвести до пошкодження електронних пристроїв.
По-друге, тип батареї. Існують чотири варіанти акумуляторів: літій-іонні (Li-ion) і літій-полімерні (Li-pol), нікель-кадмієві та нікель-метал-гідридний. Перші два не схильні до «ефекту пам'яті», а два інших схильні.
Ефект пам'яті акумуляторної батареї - оборотна втрата ємності, що відбувається в деяких типах електричних акумуляторів у разі порушення рекомендованого режиму заряджання, зокрема під час підзаряджання акумулятора, який не повністю розрядився. Назва пов'язана із зовнішнім проявом ефекту: акумулятор начебто «пам'ятає», що в попередні цикли роботи його ємність не було використано повністю, і під час розряду віддає струм тільки до «запам'ятаної межі» /Вікіпедія/.
Літій-іонні та літій-полімерні акумулятори найбільш поширені. Ці батареї легко заряджаються, не вимагаючи особливого режиму, і мають низький саморозряд при невикористанні. В останньому випадку їх рекомендується заряджати раз на 3-4 місяці згідно з інструкцією.
Принципових відмінностей між батареями Li-ion і Li-pol - немає. Головною відмінністю є менша вага і розмір літій-полімерних акумуляторів, тому технічні параметри пристрою більш варіативні.
По-третє, поступово зовнішні акумулятори оснащуються додатковими можливостями: ліхтарик, два і більше портів, вбудований кабель, світлодіодна індикація, покриття і тип корпусу.
Особливої актуальності набувають зовнішні акумулятори, які здатні заряджатися від сонячної енергії. Наприклад, пауербанки «Bask Solar» і «Stellar». Ці пристрої допоможуть заощадити електроенергії та можуть активно використовуватися під час подорожей. З мінусів можна виокремити ціну: вони зазвичай дорожчі за звичайні павербанки, а також час на заряджання від сонця, якого знадобиться значно більше.
Чому powerbank - класний бізнес-подарунок?
Причин справді багато. Одна з них - їхній зовнішній вигляд. Пауербанки можуть бути оригінальної форми, також вони мають досить широкі можливості для персоналізації. На їхніх корпусах можливі повнокольоровий УФ-друк, різні види гравіювання (звичайне, дзеркальне, з підсвічуванням корпусу) і навіть повнокольорові обичайки.
Ще одна причина - це універсальність такого подарунка. Якраз під це визначення потрапляє безліч зовнішніх акумуляторів завдяки їхньому додатковому функціоналу. Деякі з них мають зручні повсякденні необхідні «плюшки», як, наприклад, ліхтарик - Lantern або складне дзеркальце - Рефлект. Крім цього, є пауербанки з вбудованим універсальними проводами, чудовим прикладом такого акумулятора є XOOPAR BUBBLE BANG, або зовсім без дротів, як у разі використання приймача Qi для бездротового заряджання телефону.
Зручність використання теж є важливим фактором. «Octopus», наприклад, має силіконові присоски, завдяки яким смартфон або планшет стає єдиним цілим із зарядним пристроєм. Пауербанк «Pin» з кліпом дає змогу прикріпити зарядний пристрій до кишені, ременя або рюкзака.
Підіб'ємо підсумки
Існує кілька основних трендів, які збережуться на найближчий час. Основа вибору будь-якого пауербанка - це ємність. Зараз найкориснішим і універсальним обсягом заряду вважається від 7000 до 15 000 мА/год. При більшій ємності powerbank додатковим бонусом буде наявність декількох вихідних портів, які дадуть змогу заряджати кілька пристроїв одночасно.

Також вітається наявність функції швидкої зарядки та роз'єму Type-C. Зарядні пристрої з портом Type-C мають свої переваги. По-перше, швидкість заряду буде набагато вищою. По-друге, висока продуктивність - уже сьогодні через USB Type-С успішно передають відеосигнал із роздільною здатністю 4К. По-третє, вам не потрібно буде брати з собою велику кількість адаптерів і різних кабелів. Такий акумулятор може заряджати не лише телефони, а й планшети та навіть ультрабуки. Вважається, що роз'єм USB Type-C перетвориться на єдиний універсальний порт для всіх периферійних пристроїв.
Останнім важливим елементом при виборі пауербанка є цифровий індикатор рівня заряду.
Таким чином, портативний зарядний пристрій сьогодні є незамінним атрибутом сучасної людини. Пауербанк - корисний і функціональний подарунок, який одержувач завжди триматиме при собі.